
Spis treści
Alior Bank
Podstawowe informacje
Alior Bank został utworzony w 2008 roku przez włoską grupę Carlo Tassara. W 2015 roku przejął kontrolę nad Meritum Bankiem. Efektem była fuzja operacyjna obu podmiotów. W tym samym roku Grupa Kapitałowa PZU podpisała umowę na zakup 25,26% kapitału zakładowego Alior Banku. W 2016 roku Alior Bank rozpoczął przygotowania do fuzji z wydzieloną częścią Banku BPH. Fuzję przeprowadzono rok później. Bank działa również na rynku rumuńskim pod marką Telekom Banking. Obecnie największym akcjonariuszem banku jest Grupa PZU. Bank notowany jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i wchodzi w skład głównego indeksu WIG20.
Alior Bank to bank uniwersalny, który kieruje swoją ofertę do klientów indywidualnych a także biznesowych. Bank rozpoczął działalność operacyjną 17 listopada 2008. Bank od początku istnienia stawiał na innowacje. W 2012 roku Bank uruchomił Alior Sync. Alior Sync był pierwszym bankiem internetowym w Polsce. W tym samym roku uruchomiono mechanizm umożliwiający złożenie wniosku o kredyt online i uzyskanie decyzji w ciągu kilkudziesięciu sekund. Alior Bank jako pierwszy bank w Polsce wprowadził proces wideoweryfikacji przy zakładaniu rachunków osobistych.
W ciągu kilkunastu lat swojej historii Alior Bank zdobył wiele nagród i wyróżnień, które akcentowały jego innowacyjne podejście do klienta oraz szybkie zdobycie dobrej pozycji na rynku polskim.
Najpopularniejsze produkty
Alior Bank jest bankiem uniwersalnym. Swoją ofertę kieruje do osób fizycznych, jednoosobowych firm jak i dużego biznesu. Oferta banku jest więc zróżnicowana. Dzięki wielu promocjom każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Jakie są główne składniki oferty Alior Banku? Przedstawiamy je poniżej.
- Sprawdzenie stanu rachunku bez logowania,
- zakładanie lokat,
- opłacanie rachunków za pomocą kodu QR,
- zakładanie lokat i administracja nimi,
- wykonywanie płatności BLIK,
- doładowanie telefonu,
- zakup biletów komunikacji miejskiej,
- wykonywanie płatności zbliżeniowych za pomocą Google Pay i Apple Pay,
- dodatkowy moduł kontaktu z bankiem.
Alior Mobile to aplikacja przeznaczona dla klientów indywidualnych Alior Banku. Aplikacja Alior Mobile jest intuicyjna i łatwa w obsłudze, co sprawia, że jest bardzo popularna wśród klientów Alior Banku. Aplikacja jest także bezpieczna, dzięki zastosowaniu najnowszych technologii zabezpieczeń. Jakie czynności można wykonywać za pomocą aplikacji Alior Mobile? Najważniejsze z nich przedstawiamy poniżej.
Aplikacje mobilne Alior Banku
- Konto osobiste. Popularnym produktem z tego segmentu jest rachunek oferowany pod nazwą Konto Jakże Osobiste. Bank oferuje również możliwość założenia Konta Internetowego.
- Produkty oszczędnościowe. W ofercie banku znajduje się Konto Megaoszczędnościowe oraz kilka lokat. Lokata Online dostępna jest z poziomu aplikacji mobilnej.
- Produkty kredytowe. W tym segmencie bank oferuję takie produkty jak Pożyczka na Klik, Pożyczka z gwarancją stałej raty, kredyt konsolidacyjny , kredyt ratalny czy też kredyt hipoteczny.
- Za pośrednictwem Alior Banku można ubezpieczyć samochód, mieszkanie czy też życie. Ubezpieczenia oferowane są we współpracy z innymi podmiotami z Grupy PZU – PZU, Link4 i PZU Życie.
- Rachunek maklerski. Jest to rachunek prowadzony przez Biuro Maklerskie Alior Banku.
- Fundusze inwestycyjne. W ofercie Alior Banku znajdziemy jednostki uczestnictwa wielu popularnych funduszy inwestycyjnych.
Aplikacja mobilna Alior Banku dostępna jest do pobrania z marketów Google Play, App Store oraz App Gallery. Pobieranie aplikacji z innych, niezaufanych źródeł może mieć wpływ na bezpieczeństwo jej użytkowania.
Kiedy przyjdzie przelew do Alior Bank?
I sesja przychodząca | 11:00 |
II sesja przychodząca | 15:00 |
III sesja przychodząca | 17:00 |
Kiedy wyjdzie przelew z Alior Bank?
I sesja wychodząca | 8:20 |
II sesja wychodząca | 12:20 |
III sesja wychodząca | 15:20 |
Jak zastrzec kartę w Alior Banku?
W bankowości internetowej
Zaloguj się do Alior Online.
Wybierz rachunek karty, a następnie w górnej zakładce wybierz „Karty”.
Przy wybranej karcie kliknij „Pokaż szczegóły”.
W sekcji „Status karty” zaznacz opcję „Zastrzeżona”.
Potwierdź zastrzeżenie, klikając kafel „Zapisz”.
W aplikacji mobilnej Alior Mobile
Otwórz aplikację Alior Mobile na swoim telefonie.
Wybierz „Szczegóły rachunku” i przejdź do zakładki „Karty”.
Wybierz kartę, którą chcesz zastrzec i kliknij „Szczegóły karty”.
W menu kontekstowym wybierz „Zastrzeż kartę”.
Potwierdź operację, klikając kafel „Zastrzeż”.
Za pomocą infolinii Alior Bank
Zadzwoń pod jeden z numerów:12 19 502 lub 12 370 70 00 – dla klientów dzwoniących z Polski
+48 12 19 502 lub +48 12 370 70 00 – dla klientów dzwoniących z zagranicy