
Spis treści
Santander Bank Polska
Podstawowe informacje
Bank został utworzony w 1988 roku na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów i w początkowym okresie nosił nazwę Bank Zachodni we Wrocławiu. W 1991 roku, już w realiach wolnego rynku został przekształcony w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa. W tym okresie rozpoczął się również proces przejmowania przez bank mniejszych instytucji.
W latach 2001 – 2018 występował na rynku bankowym jako Bank Zachodni WBK SA. Zmiana nazwy była spowodowana na skutek przejęcia większościowego pakietu akcji banku przez irlandzką grupę AIB. Grupa posiadała już większość akcji Wielkopolskiego Banku Kredytowego i postanowiła połączyć obie instytucje w jeden bank uniwersalny.
Kolejna zmiana nazwy związana jest z przejęciem w 2011 roku banku z rąk irlandzkiej grupy AIB przez hiszpańską grupę Banco Santander. Grupa posiadała również akcje Kredyt Banku i postanowiła stworzyć z obu banków jedną instytucję, która w 2014 roku ogłosiła zamiar rebrandingu nazwy banku na Santander Bank Polska.
Na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie bank wchodzi w skład indeksu WIG30. Jest trzecią instytucją bankową w Polsce pod względem aktywów i liczby placówek.
Najpopularniejsze produkty
Santander Bank Polska to jedna z największych instytucji bankowych na polskim rynku. Bank ma przygotowaną ofertę dla różnych grup swoich klientów. Zarówno klienci indywidualni jak i niewielkie firmy znajdą narzędzia przydatne do nadzorowania i pomnażania swoich funduszy. Do najpopularniejszych produktów bankowych można zaliczyć następujące pozycje.
Konta osobiste. Umożliwiają dostęp do własnych pieniędzy przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Obsługa konta osobistego możliwa jest z poziomu aplikacji mobilnej i bankowości internetowej.
Konta oszczędnościowe. Rachunki, które są przydatne w cyklicznym odkładaniu nadwyżek finansowych. Konta oszczędnościowe posiadają konkurencyjne oprocentowanie.
Karty płatnicze. W ofercie banku można znaleźć szeroki wachlarz kart debetowych oraz kart kredytowych. Karty płatnicze umożliwiają łatwe i bezpieczne wykonywanie transakcji bezgotówkowych bez konieczności posiadania portfela z pieniędzmi.
Kredyty. W tym segmencie można wyróżnić między innymi kredyty gotówkowe, konsolidacyjne a także hipoteczne. Złożenie wniosku o kredyt możliwe jest bez konieczności udawania się do placówki bankowej.
Aplikacje mobilne
Aplikacja mobilna Santander Bank Polska nosi nazwę Santander mobile. Jest to rozbudowany instrument, który służy do efektywnego nadzoru nad finansami osobistymi. Aplikacja Santander mobile dostępna jest w marketach Google Play oraz App Store. Pobieranie i instalowanie aplikacji bankowych z innych źródeł niż oficjalne może mieć wpływ na bezpieczeństwo korzystania z nich. Jakie możliwości posiada aplikacja Santander mobile? Najciekawsze z nich przedstawiamy poniżej.
- Dostęp do płatności mobilnych za pomocą systemów BLIK, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay i Fitbit Pay. Duże ułatwienie dla osób, które nie korzystają na co dzień z kart płatniczych lub gotówki.
- Bieżący nadzór nad finansami osobistymi. Możliwość szybkiej kontroli stanu konta. Kontrola na przelewami przychodzącymi i łatwe wykonywanie przelewów wychodzących.
- Autoryzacja operacji wykonywanych w bankowości internetowej. Bezpieczniejszy sposób bankowania w Internecie od korzystania z tradycyjnych kodów SMS.
- Opłacanie przejazdów na wybranych odcinkach autostrad. Funkcja możliwa dzięki korzystaniu z systemu Autopay.
Kiedy wyjdzie przelew z Santander Bank Polska?
I sesja wychodząca | 8:15 |
II sesja wychodząca | 12:15 |
III sesja wychodząca | 14:45 |
Kiedy przyjdzie przelew do Santander Bank Polska?
I sesja przychodząca | 10:30 |
II sesja przychodząca | 14:30 |
III sesja przychodząca | 17:00 |
Dowiedz się, kiedy przyjdzie przelew z naszego kalkulatora. Sprawdź kalkulator czasu przelewu.
Jak zastrzec kartę w Santander Bank Polska?
Przez bankowość internetową
Wybierz zakładkę „Finanse”, a następnie „Karty”.
Po rozwinięciu opcji „Więcej” wybierz „Zablokuj kartę”.
Wybierz kartę, którą chcesz zastrzec z listy.
Potwierdź zastrzeżenie karty.
Przez aplikację mobilną Santander Mobile
Wybierz kartę, którą chcesz zastrzec (jeśli nie jest widoczna, kliknij opcję „Karty”).
Kliknij „Więcej” i z wyświetlonego menu wybierz opcję „Zastrzeż kartę na chwilę”.
Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie, aby potwierdzić zastrzeżenie.
W dowolnej placówce banku
Przez infolinię Santander Bank Polska
Zadzwoń na infolinię Banku pod numer 1 9999 lub +48 61 81 19999