
Spis treści
ING Bank Śląski
Podstawowe informacje
ING Bank Śląski to instytucja, której historia sięga 1988 roku. W tym roku ze struktur Narodowego Banku Polskiego został wyodrębniony Bank Śląski w Katowicach. W 1991 roku bank zyskał status spółki akcyjnej. W styczniu 1994 roku rozpoczęła się prywatyzacja Banku Śląskiego, w wyniku której w 1996 większościowym udziałowcem banku zostało ING. Od 2001 roku instytucja występuje pod oficjalną nazwą ING Bank Śląski. W 2019 roku został założony ING Bank Hipoteczny. Jest to wyspecjalizowany bank hipoteczny, którego ING Bank Śląski jest założycielem. ING Bank Śląski jest obecnie w pierwszej piątce banków w Polsce pod względem wartości aktywów. Otrzymał wiele nagród i wyróżnień podkreślających innowacyjność i profesjonalizm.
Najpopularniejsze produkty
ING Bank Śląski jest popularnym bankiem uniwersalnym. Swoją ofertę kieruje między innymi do osób fizycznych, jednoosobowych firm jak i dużych przedsiębiorstw. Dzięki wielu promocjom każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Jakie są główne składniki oferty ING Banku Śląskiego? Przedstawiamy je poniżej.
Konto osobiste. Popularnym produktem z tego segmentu jest rachunek oferowany pod nazwą Konto osobiste Direct. Potwierdzenie tożsamości podczas zakładania konta osobistego w ING Banku Śląskim może odbyć się między innymi za pomocą przelewu z innego banku.
Produkty oszczędnościowe i inwestycyjne. W ofercie banku znajdują się między innymi fundusze inwestycyjne oraz lokaty terminowe.
Produkty kredytowe. W tym segmencie bank oferuję takie produkty jak kredyt gotówkowy, kredyt hipoteczny oraz kredyt konsolidacyjny.
Za pośrednictwem ING Banku Śląskiego można ubezpieczyć między innymi samochód i mieszkanie.
Aplikacje mobilne
Aplikacja ING Bank Polska to narzędzie przeznaczone dla klientów banku, którzy chcą mieć szybki i wygodny dostęp do swojego konta oraz wielu innych usług bankowych. Aplikacja stworzona przez ING Bank Śląski nosi nazwę Moje ING. Jest dostępna na platformie Google Play oraz w markecie App Store. Pobieranie aplikacji Moje ING z innych, niezaufanych źródeł może mieć wpływ na bezpieczeństwo jej działania. Dzięki aplikacji Moje ING klienci mogą wykonywać wiele przydatnych czynności. Poniżej przedstawiamy najważniejsze i najciekawsze z nich.
- Możliwość łatwego i szybkiego wykonywania płatności mobilnych za pomocą systemu BLIK. Wykonanie płatności polega na wygenerowaniu sześcioznakowego kodu.
- Możliwość wykonywania przelewów zwykłych oraz ekspresowych. Przelewy mogą być zlecane zarówno w walucie krajowej jak i w walutach obcych.
- Aplikacja pozwala na szybki i łatwy dostęp do bankowych kart płatniczych, w tym możliwość ich blokowania lub odblokowywania.
- Opcja zakupu biletów na komunikację miejską. Funkcja dostępna jest w ponad stu miastach na terenie całego kraju.
- Funkcja opłacania przejazdów za wybrane odcinki autostrad na terenie Polski. Opcja dostępna jest dzięki systemowi Autopay i umożliwia wjazd na autostradę bez konieczności zatrzymywania się na bramkach.
Kiedy wyjdzie przelew z ING Banku Śląskiego?
I sesja wychodząca | 8:10 |
II sesja wychodząca | 11:30 |
III sesja wychodząca | 14:30 |
Kiedy przyjdzie przelew do ING Banku Śląskiego?
I sesja przychodząca | 11:00 |
II sesja przychodząca | 15:00 |
III sesja przychodząca | 17:30 |
Dowiedz się, kiedy przyjdzie przelew z naszego kalkulatora. Sprawdź kalkulator czasu przelewu.
Jak zastrzec kartę w ING Banku Śląskim?
Przez bankowość elektroniczną
Zaloguj się do aplikacji Moje ING.
Wybierz opcję Karty.
Przejdź do szczegółów karty, którą chcesz zastrzec.
Kliknij Zastrzeżenie karty.
Potwierdź operację.
W dowolnej placówce bankowej
Za pomocą infolinii
Zadzwoń na infolinię ING pod numer: +48 32 357 00 12 (koszt połączenia wg stawek operatora).